Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  HENRIK MIKAELSON

  Share
  Nyks
  Nyks
  Lepiej nie zadzierać

  Liczba postów : 1981
  Join date : 02/01/2015
  Age : 25
  Skąd : Z małej, zapuszczonej wiochy...

  HENRIK MIKAELSON

  Pisanie by Nyks on Nie Lut 22, 2015 11:01 pm
  Henrik Mikaelson

  Wiek, data urodzenia: Wiosna 987 - 1027 lat.
  Narodowość: Brytyjczyk.
  Rasa: Hybryda pierwotnego wampira i druida.
  Zawód: Polityk.
  Stan cywilny: Wolny.

  Motto: Nie ma dobra i zła. Jest wyłącznie potęga.

  Twarzy udziela: Douglas Booth.  Wygląd:  Mierzący 177 cm młodzieniec o szczupłej budowie ciała i krótkich blond lokach, które zwykle trzyma w artystycznym nieładzie. Jasne, błękitne oczy otoczone długimi rzęsami, badawczo analizują otoczenie. Zwykle ubiera się elegancko, nie przepada za sportowym stylem.
  Charakter:  Henrik, przed przemianą, był pełny życia i radości, którą rozdzielał rodzeństwo. Pełny optymizmu i pogody ducha, zawsze uśmiechnięty i potrafiący cieszyć się chwilą.
  Przemiana go jednak zmieniła, ale nie tak, jak zazwyczaj, tylko wyostrzając cechy.
  Z ciepłego chłopca stał się obojętny na wszelaki ból i cierpienie. Nie potrafi już kochać, a jedyne co dla niego się liczy, to użyteczność danej osoby. Widzi tylko cel, który sobie wytyczył. Nie baczy na środki, choćby miał i całe pole trupami obsadzić osobiście. Narcystyczny, nieco psychotyczny i maniakalny egoista, baczący tylko tak, by jemu było dobrze. Sprawny mówca, który zgrabnie lawiruje słowami oraz znajduje furtki wszędzie tam, gdzie nikt inny nie znajduje przez machinalne rozdrabnianie wszystkiego na czynniki pierwsze. Urodzony przywódca, potrafiący zjednać sobie popleczników, gotowych by skoczyć na jego słowo w ogień... ewentualnie z przepaści. Jest niemal chodzącą oazą spokoju, jednak ten, kto go do nerwicy doprowadzi... biada mu, oj biada.
  Rodzina:  Rodzice - Esther i Mikael.
  Rodzeństwo - siostry Rebekah i Freya; bracia: Kol, Niklaus, Elijah, Finn i Aaron.
  Bratanice - Eva i Audrey; siostrzeniec Actus.
  Historia:  Urodził się jako ósme i najmłodsze dziecko Esther, Pierwszej wiedźmy, oraz siódme dziecko pierwotnego wampira, który poluje na wampiry, Mikaela.
  Gdy był jeszcze małym i głupim dzieckiem, wraz z przyrodnim bratem, Niklausem, udał się do pobliskiej wioski, podczas pełni, by zobaczyć na własne oczy, jak przemieniają się wilkołaki. Został zaatakowany, i ledwie żywy przeniesiony przez brata do wioski. Esther myślała, że zginął, dlatego ułożyła go gdzieś na uboczu, bowiem i tak nie potrafiła mu w szoku pomóc.
  Gdy następnego dnia rzuciła zaklęcie na swoją rodzinę, przemieniła go nieświadomie w pierwotnego wampira, a sam chłopiec ożył.
  Przygarnęła go przyjaciółka matki, Ayanna, która widząc, że chłopiec jednak jeszcze oddycha, a tak na prawdę był już po przemianie. Nakarmiła go po raz pierwszy, wiedząc co się z nim dzieje. Próbowała nawet zmieniać jego pamięć, jednak Henrik szybciej to wykrył.
  Po latach spotkał się z najstarszym bratem, z którym do tej pory podróżuje, a czasami też sam lub ze swoimi... przyjaciółmi...
  Słabe strony:  - Słabości typowe dla druidów i wampirów.
  - Zbytnia pewność siebie i arogancja.
  - Rodzina.
  Inne ciekawostki:  - Zdolności typowe dla ras, które w sobie łączy.
  - Atmokineza: kontrola nad pogodą. Doszedł w niej na tyle do perfekcji, iż zarówno stworzy maleńki deszczyk i sprawi że zaświeci słońce, ale też przywoła huragan czy tajfun.
  Inne ciekawostki:  - Można by rzec, iż on sam jest jedną, wielką ciekawostką...
  Ekwipunek i aktualny strój:  Strój:
  Czarna koszula o rękawie trzy czwarte, ciemne jeansy i czarna marynarka o złotej oblamówce. Skórzane, czarne pantofle. Zegarek w złotej oprawie.

  Przy sobie posiada:
  Portfel z zawartością; telefon komórkowy - Motorola Atrix; klucze, w tym od auta - Lincoln MKZ.


   Obecny czas to Nie Mar 24, 2019 10:09 pm