Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  MAYA REDBIRD

  Share
  Nyks
  Nyks
  Lepiej nie zadzierać

  Liczba postów : 1981
  Join date : 02/01/2015
  Age : 25
  Skąd : Z małej, zapuszczonej wiochy...

  MAYA REDBIRD

  Pisanie by Nyks on Pon Sty 19, 2015 9:26 pm
  Maya Redbird

  Wiek, data urodzenia: 13.04.1900 - 114 lat.
  Narodowość: Indianka - Czirokezka.
  Rasa: Druidka.
  Zawód: Wieszczka Atlantydy.
  Stan cywilny: Wolna.

  Motto: Nigdy nie pozwól, by druga osoba przejęła kontrolę nad Twoim życiem...

  Twarzy udziela: Megan Fox.  Wygląd:  Maya to kobieta, która mimo że jest jedynie średniego wzrostu - ma ledwie 1.63m wzrostu - jest szczupła, a ogromne pokłady pewności siebie sprawiają, że wygląda na wyższą.  Widać w jej rysach twarzy wpływ indiańskich przodków. Piękne, duże i jasne błękitne oczy oraz pełne, karminowe usta przyciągają niejedno spojrzenie. Kolejnym atutem jej jest niemal nieskazitelna i blada skóra. Zwykła ubierać się kobieco i elegancko, jednak jednocześnie wygodnie i modnie, jednak znacznie woli spodnie z koszulą niż sukienki. Uwielbia chodzić w szpilkach, choćby się w nich miała zabić.
  Charakter:  Maya jest trudną osobą, która ma niezwykle okropny charakterek. Jest despotyczna i poważna, skrzętnie wykorzystująca swoje atuty do manipulowania. Lubi być stale w ruchu i mieć co robić, bo bezczynność jest nudna, jednak jest w tym sposobie wybitnie leniwa. Niby lubi, jak coś się dzieje i ma w co wsadzić ręce, jednak przy tym nie cierpi wsadzać dłoni, zwłaszcza ze świeżo zrobionym manicure! Jest nieco szybko denerwująca się i spontaniczna, choć przy tym jednocześnie lubi mieć wszystko poukładane. Szczera i bezpośrednia, co może nawet momentami drażnić. Indywidualistka, która niczym kot chodzi swoimi ścieżkami.
  Rodzina:  Jedynaczka, która przyszła na świat jako dziecko Wayi (co znaczy "wilk"), obecnie pełniącego funkcje Nestora wioski z jego ukochaną, Inola (co znaczy "woda"). A Inola, podobnie jak jej matka, Agatanahi (co oznacza "mądra"), pełnią funkcję starszych, plemiennych szamanek, bowiem obie były druidkami, podobnie jak sama Maya, której indiańskie imię brzmi Uwodu (co oznacza "piękno").
  Historia:  Maya urodziła się w piątek trzynastego, roku tysiąc dziewięćsetnego, przy czym była to jedyna córka, choć może nawet poprawniej będzie: jedyne dziecko, najważniejszej obecnie pary we wiosze Indian Czirokezów, która swe położenie ma we wschodniej części stanu Tennessee. Jej matka była przy tym najpiękniejszą, a babka najmądrzejszą kobietą - obecnie zasiadają w starszyźnie. Ojciec natomiast był głównym z wojowników, obecnie zajmując najwyższą pozycję w ich społeczności.
  Już jako noworodek, Maya była niezwykle piękną istotką, dlatego rodzice postanowili nazwać ją Uwodu, co oznacza w ich języku "piękno", a to słowo wciąż ma swoje odzwierciedlenie w jej osobie, mimo iż minęło już ponad stulecie od pamiętnego dnia jej narodzin.
  Gdy ukończyła lat dwadzieścia cztery, dzielił ją ledwie rok, od tego by i ona zasiadła w starszyźnie, ale ona nigdy tego nie chciała. W swoje 24 urodziny pośpiesznie uciekła z wioski, zabierając ze sobą jedynie pieniądze. Traf tak chciał, że niestety niedaleko zaszła, gdy napadły na nią wampiry... w wiadomym oczywiście celu. Wtedy też po raz pierwszy spotkała Kalonę, który wyrwał ją z łap oprawców.
  Od tamtej pory jest jak jego prawa ręka. Zawsze jeździ razem z nim, traktuje jak ojca, brata i przede wszystkim mentora, bowiem przedwieczny uczył ją wszystkiego, co wie o magii i o świecie.
  Na Atlantydzie odkryła też, że posiada dar - prekognicję - i że czasami może się zdarzyć, iż nawiedzi ją wizja przyszłości.
  Opis umiejętności:  - To, co potrafi każda druidka: para się magią (najbardziej upodobała sobie magię natury).
  - W przypadku ważnych momentów dla Atlantydy, dostaje wizji.
  - Doskonale gotuje, choć osobiście woli do tego zagonić.
  Słabe strony:  - Typowe słabości druidów.
  - Kalona. Nawet jeśli utrzymuje że go nie cierpi, nie wie co by bez niego zrobiła.
  - Przesadna pewność siebie. Nawet wobec prześmiewców.
  Inne ciekawostki:  - Przesadnie dba o swój wygląd, który wykorzystuje do swoich celów, bowiem doskonale wie, że jest piękna.
  - Często można ją zobaczyć nad opasłym tomiskiem księgi. To ją wycisza i uspokaja, i chwała Bogu, że w ogóle coś tak na nią działa.
  Ekwipunek i aktualny strój:  Strój:
  Czarne, jeansowe rurki z granatową bluzką o krótkim rękawie. Czarne, skórkowe kozaki do pół łydki na grubym, wysokim obcasie. Złoty pierścionek o chryzolitowym oczku z ukrytą pod nim werbeną, złoty wisiorek na szyi z ampułką, schowaną w koszyczku ze złota, kilka bransoletek ze skóry na nadgarstku z zegarkiem gdzieś między nimi.

  Przy sobie posiada:
  Portfel z zawartością; telefon komórkowy - LG Cookie; klucze, w tym od auta - Porsche Boxster. Niewielki flakonik z pyłem chryzolitowym i maleńka ampułka z silnym środkiem nasennym w wisiorku.
   Obecny czas to Pon Mar 25, 2019 9:09 am