Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  SYRENY - ISTOTY MORSKIE

  Share
  Selene
  Selene
  Dręczyciel

  Liczba postów : 2121
  Join date : 01/01/2015
  Age : 34
  Skąd : Piękna kraina zabita deskami

  SYRENY - ISTOTY MORSKIE

  Pisanie by Selene on Nie Sty 04, 2015 1:30 am  SYRENY


  BRAK OBRAZKA


  Spis treści:

  1: Historia rasy.

  2: Wygląd rasy.

  3: Charakter rasy.

  4: Mocne strony rasy.

  5: Słabe strony rasy.

  6: Znaki szczególne rasy.

  7: Umiejętności charakterysyczne rasy.

  8: Stosunek rasy do innych ras.

  9: Wskazówki do ogrywania.  1: Historia rasy.

  Nikt tak na prawdę nie wie, a naukowcy na próżno szukają, jakiegokolwiek zapisku, na temat początku tej rasy.
  Jest to jednak stara rasa, która z pewnością swoją historię ma dość długą, jednak po prostu o tym nie mówią - są ciche i same o sobie też mówią niewiele, a wszelakie zapiski przez nie poczyniane... nie istnieją. Nie mniej, mimo braku większych zapisków o tych stworzeniach, ich wiedza o morskich organizmach i geografii oceanów, jaką przekazują sobie z pokolenia na pokolenie, nie ma sobie równych.
  Zwykły, te ludzko-rybie hybrydy - bo z takim określeniem można się spotkać, zamieszkiwać wybrzeża, gdyż ich natura sprawia, że muszą, choćby z czystej i wspaniałej więzi z żywiołem wody, zamieszkiwać blisko plaż, jezior czy rzek. Tam czują się po prostu wolne.
  Kiedy tylko usłyszały o świecie, gdzie mogą być sobą w pełnej krasie tego słowa. Tak też, wieków temu już kilka, przybyły na Atlantydę, gdzie mają swe rezydencje głównie przy wspaniałych wybrzeżach wysp tego magicznego świata.
  2: Wygląd rasy.

  Zwykle ta rasa utożsamiana jest z urodziwymi, młodymi kobietami. Jest w tym ziarno prawdy, bowiem zwykle przedstawiciele tej rasy są urodziwi, jednak nie muszą to być tylko kobiety. Myrmidoni - tak nazywają siebie mężczyźni tej rasy.
  Zazwyczaj to dość delikatnej urody osobnik, który długimi jasnymi włosami - nie jest to jednak wyjątek - i bladą skórą, w której można z wprawnym okiem dopatrzeć się błękitnych tonów, wyróżnia się z otoczenia.
  Po samej aparycji, syreny nie poznasz na pierwszy rzut oka, gdyż na próżno szukać u nich ogona, póty są suche, nie miej, każda z syren, po dotknięciu skórą choćby kropli wody, po dziesięciu sekundach się zmieniają. Nogi bowiem zmieniają się w masywny ogon, który zwykle mieni się brązem i jego odcieniami, a łuskami w tych samych odcieniach u kobiet pokryte również są piersi.
  3: Charakter rasy.

  Mimo znanego mitu, jako iż te kobiety były złe oraz zjadały żeglarzy i marynarzy, na których polowały dzięki swojemu głosowi - takie nie są.
  Zwykle cechują się delikatnością i subtelnością, która sprawia, iż są nieufne, zwłaszcza do obcych. Ciche, które nigdy nie odzywają się bez konkretnej przyczyny - wolą jedynie wymownie milczeć i obserwować. Mają duszę romantyczek, a wiele z nich, dzięki temu oraz swojej wrodzonej wrażliwości, spełnia się w różnych dziedzinach sztuki - najczęściej muzyce.
  Mimo swej delikatnej, jak może się zdawać, psychiki cwane i chytre. Łącząc to z ponadprzeciętną inteligencją sprawia, iż potrafią skrzętnie wykorzystywać swoje walory i talenta, by zdobyć to, czego potrzebują.
  4: Mocne strony rasy.

  - Oddychają pod wodą.
  - Są doskonałymi pływakami, pływają szybciej niż inne rasy.
  - Nie męczą się pływając na spore odległości.
  - Rozległa wiedza o morzach i oceanach.
  - Długowieczność.
  - Pełnia księżyca, która wzmacnia ich umiejętności, jeśli takowe posiadają.
  5: Słabe strony rasy.

  - Jeśli nie chcą pokazać kim są, muszą unikać wody jak ognia.
  - Można je zabić jak zwykłego śmiertelnika.
  - Mimo iż są długowieczne, nie są nieśmiertelne.
  - Podczas pełni nie trudno im o utratę kontroli nad swymi darami.
  6: Znaki szczególne rasy.

  - Ogon, który wyrasta im po kontakcie choćby z kroplą wody.
  - Zawsze są szalenie uzdolnione wokalnie.
  - Niewielkie predyspozycje do zdolności, związanych z wodą.
  7: Umiejętności charakterystyczne rasy.

  - Są doskonałymi pływakami, a z ras Atlantydy pływają najszybciej.
  - Niektóre syreny posiadają dary, jednak te mogą mieć związek jedynie z ich żywiołem.
  - Mogą bez najmniejszego problemu oddychać pod wodą.
  - Piękny, niemal hipnotyzujący śpiew.
  8: Stosunek rasy do innych ras.

  Zwykle są przyjaźnie nastawione do każdej rasy; szybko zjednują sobie przyjaciół dowolnej maści, choć ludzie nieco się ich boją, a one same nieco nieufnie podchodzą do prześmiewców.  9: Wskazówki do odgrywania.

  Delikatne; subtelne; romantyczne i kokieteryjne; unikają wody, a gdy dotkną jej - wyrasta im ogon; lubują się w otwartych wodach morskich, gdzie czują się znacznie lepiej niż na lądzie; inteligentne; chytre.

   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:17 pm