Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  NIZIOŁEK - HOBBIT

  Share
  Selene
  Selene
  Dręczyciel

  Liczba postów : 2121
  Join date : 01/01/2015
  Age : 34
  Skąd : Piękna kraina zabita deskami

  NIZIOŁEK - HOBBIT

  Pisanie by Selene on Nie Sty 04, 2015 12:18 am     NIZIOŁEK


     BRAK OBRAZKA


     Spis treści:

     1: Historia rasy.

     2: Wygląd rasy.

     3: Charakter rasy.

     4: Mocne strony rasy.

     5: Słabe strony rasy.

     6: Znaki szczególne rasy.

     7: Umiejętności charakterysyczne rasy.

     8: Stosunek rasy do innych ras.

     9: Wskazówki do ogrywania.     

     1: Historia rasy.

     Niziołki prawdopodobnie byli spokrewnieni z ludźmi. Ich dokładne pochodzenie nie jest znane. Ze względu na bardzo niski wzrost, zwani są Niziołkami lub Hobbitami.
  Ponieważ opisywani są jako kochający pokój, harmonię i ład, najchętniej mieszkali w schludnych wsiach, pośród starannie uprawianych pól. Z wielką wprawą robili narzędzia i korzystali z nich, nigdy nie mieli upodobania do urządzeń bardziej skomplikowanych niż miech, młyn wodny czy krosno, chociaż narzędziami  rzemieślniczymi posługiwali się zręcznie.
  Mieli czuły słuch i wyostrzony wzrok, i chociaż nigdy nie lubili się spieszyć, potrafili zwinnie i bezszelestnie biegać. Znikali cicho i bezszelestnie, a umiejętność tę posiedli w takim stopniu, że ludzie uważali to za magię. Nieuchwytność zaś zawdzięczali wielopokoleniowej praktyce i bliskości z ziemią, ciesząc się w duchu, że talent ów był niedostępny dla istot większych i bardziej niezgrabnych. Hobbici byli faktycznie niewielkimi istotami, mniejszymi od krasnoludów, to znaczy mniej barczystymi i silnymi, chociaż może niewiele niższymi. Wzrost ich wahał się między 2 a 4 stopami. Chodzili boso nawet w mroźne zimy, gdyż stopy mieli bujnie owłosione i podbite naturalną, twardą podeszwą. Jako pierwsi, zaczęli uprawiać i palić fajkowe ziele, rozpowszechniając tę umiejętność także wśród innych ras. Znani byli ze swojego upodobania do regularnych, częstych i obfitych posiłków, często zjadali w ciągu jednego dnia nawet kilka obiadów, nie odmawiając sobie oczywiście śniadania, kolacji, podwieczorku, podkurka i przekąsek pomiędzy nimi. Wiadomo też, że panicznie boją się pływać.
     2: Wygląd rasy.

     To bardzo niscy osobnicy liczący od 2 - 4 stóp. Szczupli o drobnej budowie ciała, pomimo zamiłowania do jedzenia i niemal dziecięcej urodzie. Charakterystyczną cechą są owłosione stopy z twardymi podeszwami, dzięki czemu chodzą boso oraz szpiczaste małe uszy. Ubierają się w tonacjach żółci, brązów i zieleni.       3: Charakter rasy.

     Niziołcy są pracowici, samowystarczalni chociaż nowoczesność poczyniła swoje. Z natury łagodne, uprzejme i skromne. Lubią czystość i schludność brzydzą się przemocą i niesprawiedliwością, gdyż sami zawsze są sprawiedliwi i wierni swym przekonaniom.
  Są też okropnymi żarłokami, potrafią bez przerwy ruszać ustami, zjadać kilka obiadów dziennie i podjadać pomiędzy głównymi posiłkami. Potrafią bezszelestnie się poruszać, mają doskonały słuch i wzrok, są długowieczne, bystre i inteligentne. Lubią czytać, brzydzą się nowościami technicznymi, zwykle żyją w swoim małym świecie, unikając wszelkich nowości. Nie są agresywni, choć bywają impulsywni. Lubią ciepło ogniska domowego i zwykle lubią trzymać się w swojej grupie społecznej, są bardzo rodzinni i wierni. Niziołcy to bardzo oddani przyjaciele, wierni i oddani. Potrafią wiele poświęcić, by tylko być przy swoim przyjacielu. Zwykle kulturalni i przyjaźni, jednak bywają także nieufni. Pomimo małego wzrostu, są odważni i dzielni. Potrafią iść do celu w zaparte, nie bacząc na to co się stanie. Lubią spotkania w karczmach, uwielbiają spacery, są romantykami i marzycielami.
     4: Mocne strony rasy.

     - Szybkość,
  - Zwinność,
  - Wyostrzony zmysł słuchu i wzroku.
  - Stopy mocno porośnięte włosami i twarde podeszwy, umożliwiające im poruszanie się po nierównych terenach.
  - Tężyzna fizyczna.
  - Pracowitość,
  - Potrafią poruszać się bezszelestnie, jak żadna inna rasa,
  - Spryt
     5: Słabe strony rasy.

     - Niski wzrost,
  - brak odporności na urazy,
  - Brak znajomości najnowszych osiągnięć techniki,
  - Tradycjonaliści,  
     6: Znaki szczególne rasy.

     - Niski wzrost,
  - Szpiczaste uszy,
  - Dziecięca budowa ciała, jak i wygląd,
  - Stopy porośnięte włosami i twarde podeszwy,
  - Poruszają się boso nawet w zimie,
    7: Umiejętności charakterystyczne rasy.

  - Potrafią poruszać się tak cicho i bezszelestnie, że nawet się nie obejrzysz, a Niziołka już nie będzie.     8: Stosunek rasy do innych ras.

     Są przyjaźnie nastawieni, jednak nieufnie podchodzą do prześmiewców i wampirów.     9: Wskazówki do odgrywania.

     Niziołek jest mądry, szybki zwinny, odważny, honorowy i romantyczny. Kocha życie rodzinne, jest wiernym i oddanym zarówno mężem jak przyjacielem, potrafi cieszyć się ze zwykłych przyziemnych rzeczy.

   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:49 pm