Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  PŁANETNIK - PÓŁDEMON

  Share
  Selene
  Selene
  Dręczyciel

  Liczba postów : 2121
  Join date : 01/01/2015
  Age : 34
  Skąd : Piękna kraina zabita deskami

  PŁANETNIK - PÓŁDEMON

  Pisanie by Selene on Pią Sty 02, 2015 5:06 pm  PŁANETNIK - PÓŁDEMON

  (rasa dostępna po uzyskaniu 2250 postów lub premiowana)  BRAK OBRAZKA


  Spis treści:

  1: Historia rasy.

  2: Wygląd rasy.

  3: Charakter rasy.

  4: Mocne strony rasy.

  5: Słabe strony rasy.

  6: Znaki szczególne rasy.

  7: Umiejętności charakterysyczne rasy.

  8: Stosunek rasy do innych ras.

  9: Wskazówki do ogrywania.  1: Historia rasy.

  Ich historia zaczęła się, gdy powstali prześmiewcy i zaczęli płodzić swoje dzieci, zwane płanetnikami. Nazwa płanetnik pochodzi od łacińskiego słowa, oznaczającego planetę i jest stosunkowo młoda, w przeciwieństwie do ich pierwszych określeń: Chmurnik lub Obłocznik. Płanetnik jest istotą demoniczną lub pół demoniczną, uosabiającą zjawiska atmosferyczne.
  Istoty te, potrafią kierować pogodą, zsyłać burze, grad, wiatry, tworzyć naniesie tęczę i przeganiać chmury, przynosząc tym samym pogodę. Potrafią też bardzo dobrze przepowiedzieć nadchodzącą pogodę, a ich oczy reagują na wiszącą w powietrzu aurę.
  Zazwyczaj jest to istota sprzyjająca ludziom, czasem jednak może zachowywać się złośliwie i zsyłać na nich susze oraz inne zjawiska pogodowe. Zwykle swój gniew wymierzają w swych ojców, zamieniając piękną pogodę w burzową aurę.
  Płanetnicy w środowisku, cieszą się zwykle dobrą opinią, a ludzie oraz inne istoty, zwłaszcza elfy i skrzaty, żywią do nich dużo szacunku i pozytywnych uczuć, wspierając się wzajemnie.
  2: Wygląd rasy.

  Wygląd płanetnika jest niemal identyczny jak zwykłego przeciętnego człowieka. Trzeba się dobrze przyjrzeć i wiedzieć, jakich różnic szukać, by dostrzec, iż nie jest to zwykła, ziemska istota.
  Po swych ojcach, zyskali piękna budowę ciała, są również wysocy, choć nieco niżsi niż prześmiewcy, równie silni i szybcy, mają doskonale wyostrzone zmysły, nieskazitelną cerę i nieśmiertelność, jednak ich cielesna powłoka jest krucha i delikatna. Owszem nie starzeją się, nie chorują, lecz z łatwością można ich zabić, tak jak każdego człowieka. Subtelną różnicą jest fakt, iż nie działają na niego trucizny.
  To, co wyróżnia ich na tle ludzi, to siła, ponad przeciętna szybkość, zwinność i niezwykła inteligencja, oraz dobrze wyrzeźbione ciało. Nie posiadają skrzydeł, ale w zamian tego, potrafią skakać na olbrzymie odległości.
  Kolor ich oczu uzależniony jest od pogody. Kiedy świeci słońce, są złote jak bursztyny, kiedy zbiera się na deszcz, staja się zielone, gdy jest pochmurnie i nieprzyjemnie, ich kolor jest zgniłozielony, a kiedy jest burza i huragan, stają się czarne jak sadza. Gdy przywołują aurę lub ją odprawiają, darmo szukać w jego oczach tęczówek. Jedyne co możesz wtedy dostrzec, to małe i wąskie źrenice.  
  Ubierają się jak zwyczajni ludzie, żyją jak zwyczajni ludzie, zakładają rodziny, pracują i studiują.
  3: Charakter rasy.

  Jest to zwykle skromna, cicha i sympatyczna istota, niezwykle mądra i łagodna o intrygującym i dziedziczonym po dziadku, zniewalającym uśmiechu.
  Nie popisują się wiedzą i umiejętnościami, lubią towarzystwo innych osób, szanują inne rasy i starają się żyć z nimi w zgodzie. Są niezwykle opanowani, ciężko wyprowadzić ich z równowagi, nie lubią popadać w konflikty i stawać do walki. Prowokowani, często milczą jednak, jeśli już komuś uda się rozłościć płanetnika, może sprawić, że na ów agresora, ześle piorun w najpiękniejszą pogodę.
  Kocha przyrodę i stara się żyć zgodnie z nią. Jest oddanym przyjacielem, wiernym kochankiem i wspaniałym mężem, jednak jego największym życiowym problem jest bezpłodność. Płanetnicy, którzy nie znajdą pomocy w druidzkiej lub dziadkowej mocy, nigdy nie doczekają się potomstwa.
  Nie szczycą się swymi mocami, jednak czują się z tego powodu wyróżnieni, brzydzą się poczynaniami swych ojców, na których bardzo często zsyłają wszelką pogodową nieprzychylność.
  Bywają zadziorni i niemili tylko, gdy są wyraźnie sprowokowani.  Cieszą się szacunkiem i dobrą opinią wśród społeczeństwa, z którym żyją zwykle w zgodzie i harmonii.
  Nie znoszą niesprawiedliwości, arogancji i braku szacunku. Zawsze staną w obronie słabszych, nie znoszą grubiaństwa wobec kobiet.
  Każdą damę traktują z szacunkiem, jednak nie z każdą kobietą będą przebywać. Irytują go panienki lekkich obyczajów, nie znosi flirtów i nieszczerości. Raz zraniony, nie potrafi zaufać po raz drugi i już zawsze będzie odnosił się do tej osoby nieufnie.
  Lubuje się w ciszy i spokoju, często popadają w nostalgiczny nastrój, lubią filozoficzne rozważania, często są wysportowani.
  4: Mocne strony rasy.

  - Są niezwykle silni.
  - Nieśmiertelność
  - Wyostrzone zmysły.
  - Umiejętność władania pogodą.
  - Opanowanie.
  - Umiejętność zaskarbiania sobie przyjaciół.
  - Mądrość i inteligencja.
  - Odporność na trucizny.
  5: Słabe strony rasy.

  - Można ich zabić jak każdego człowieka.
  - Łagodne usposobienie.
  - Brak zdolności regeneracji.
  - Bezpłodność.
  6: Znaki szczególne rasy.

  - Wysoki wzrost.
  - Piękna budowa ciała.
  - Nieskazitelna cera.
  - Wystające łopatki - pozostałość po niewykształconych skrzydłach.
  - Siła.
  - Zmieniający się kolor oczu.
  7: Umiejętności charakterystyczne rasy.

  - Władają pogodą.
  - Opanowanie w najcięższych sytuacjach.
  - Sprawni i wysportowani.
  8: Stosunek rasy do innych ras.

  Są przyjaźnie nastawieni do wszystkich ras, jednak ciągle płatają figle swym ojcom.  9: Wskazówki do odgrywania.

  Płanetnik jest postacią łagodną i mądrą, nie kieruje się emocjami, a kazdy ruch jest dokładnie przemyślany. Brzydzi się przemocą, niesprawiedliwością i szanuje przyrodę. Jest chętny do pomocy, nie potrafi odmawiać, chyba że sprawa ma niesłuszny cel. Są opanowani i skromni.

   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:10 pm