Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  INGREDIENCJE

  Share
  Ruda
  Ruda
  Maniak

  Liczba postów : 817
  Join date : 01/04/2015
  Age : 35
  Skąd : Kraj kurewstwem i miodem płynący

  INGREDIENCJE

  Pisanie by Ruda on Sro Maj 13, 2015 6:26 pm

  ŁUSKI:
  Łuski mają różnorakie zastosowanie. Przydatność smoczych łusek, zależy między innymi od koloru ich posiadacza. Mają najsilniejsze i najskuteczniejsze działanie w magii oraz bardzo szerokie zastosowanie. Łusek innych ras, również używa się w magii.

  SMOCZE ŁUSKI:
  Łuski czerwone - Stosuje się je głównie na różnego rodzaju oparzenia, także te wywołane magią.
  Łuski złote - Mają potężną moc, dlatego najczęściej stosowane są do leczenia chorób magicznych.
  Łuski czarne - Służą do odpędzania czarnej magii. Są także bardzo pożądane przez drowów, którzy stosują je również do wzmacniania swych czarów.
  Łuski białe - Wzmacniają zaklęcia białej magii. Używa się ich także przy odczynianiach uroków.
  Łuski zielone -  Oczyszczają aurę.


  SYRENIE ŁUSKI:
  Łuski tych pięknych stworzeń, wykorzystywane są do wzmacniania magii wody.

  KREW:
  Ogólnie rzecz biorąc, krew jest składnikiem bardzo powszechnym. Używana do wszelkiego rodzaju zaklęć, klątw rytuałów, wzmacnia ich działanie; leczy jeśli pochodzi od istoty magicznej.

  Krew jednorożca: - Wygląda jak płynne srebro i ma bardzo silne właściwości lecznicze. Jest również składnikiem wszelakich magicznych zaklęć.
  Prześmiewcza krew - Jest najmocniejsza z pośród krwi wszystkich ras inteligentnych. Dzięki niej, najcięższe rany goją się w mgnieniu oka, leczy również swojego właściciela, chroniąc go tym samym przed wszelkimi obrażeniami.
  Wampirza krew - Ma słabsze działanie od krwi prześmiewczej lecz również jest dość skuteczna. Towarzyszy w przemianie człowieka w wampira, do której jest niezbędna. Również leczy swojego właściciela.
  Elfia krew - A dokładniej ujmując: krew elfów jasnych, służy głównie do leczenia. Jej wypicie przez inną istotę, potrafi zaleczyć większość ran. Z racji, że elfy są istotami śmiertelnymi, nie działa tak mocno jak krew wampirza. UWAGA - nie leczy swoich właścicieli.


  PIÓRA:
  Pióra niektórych ras, również przydają się w magii. Zwykłe pióro nie ma właściwości magicznych, jednakże są pióra dzięki którym możemy spotęgować swoje zaklęcia.

  Prześmiewcze - Pióra prześmiewców są magiczne jak sami ich właściciele. Dzięki nim można zaleczać rany i odczyniać uroki. Aby wykrzesać z nich magię, należy jednak ostry czubek pióra wytopić nad świecą, a dopiero wydobyty z niego łój stosować do zaklęć.
  Feniksa - Wzmacnia magię ognia. Wszelkie zaklęcia stają się o wiele mocniejsze, przy jego użyciu.

  ZĘBY/KOŚCI DROWÓW: - służą jako składnik klątw. Im starszy osobnik od którego zęby pochodzą, tym składnik ma silniejsze działanie.

  DRIADZIE WŁOSY: - Piękne i długie włosy driad, również mają zastosowanie magiczne. Potęgują one działanie magii żywiołów.
   Obecny czas to Nie Mar 24, 2019 10:05 pm