Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  UROKI/ KLĄTWY/ RYTUAŁY - CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

  Share
  Ruda
  Ruda
  Maniak

  Liczba postów : 817
  Join date : 01/04/2015
  Age : 35
  Skąd : Kraj kurewstwem i miodem płynący

  UROKI/ KLĄTWY/ RYTUAŁY - CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

  Pisanie by Ruda on Sro Maj 13, 2015 3:09 pm

  Urok - według dawnych wierzeń: czar, siła magiczna, mogąca szkodzić, niekorzystnie wpływać na czyjeś losy. Urok może zostać rzucony prze każdą istotę parającą się magią, niezależnie od rasy. Więcej na temat specyficznych gatunków magii, jaką kierują się dane rasy, możecie znaleźć w TYM dziale.

  Klątwa - sprowadza się ją na drugą osobę, z zamiarem zaszkodzenia jej. Nieszczęścia jakie niesie za sobą takie przekleństwo, może doprowadzić od lekkiej choroby, aż po nagłą śmierć. Klątwę uważa się za jedną z najbardziej przerażających stron magii i rzuca się ją głównie dla zemsty lub ochrony mienia. Podobnie jak urok, klątwę może rzucić jedynie istota parająca się magią.

  Rytuał - jest to ciąg specyficznych dla danej kultury symbolicznych sekwencji czynów i wypowiedzi, wykonywanych w celu osiągnięcia pożądanego skutku. Rytuały mogą odprawiać jedynie doświadczeni druidzi, którzy posiadają rozległą wiedzę na ten temat.   Obecny czas to Nie Mar 24, 2019 10:11 pm