Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  ALEXANDER GRAYSON

  Share
  Nyks
  Nyks
  Lepiej nie zadzierać

  Liczba postów : 1981
  Join date : 02/01/2015
  Age : 25
  Skąd : Z małej, zapuszczonej wiochy...

  ALEXANDER GRAYSON

  Pisanie by Nyks on Sob Lut 21, 2015 10:04 pm
  Alexander Grayson

  Wiek, data urodzenia: Listopad 1431 - 583 lata.
  Narodowość: Rumun.
  Rasa: Wampir.
  Zawód: Elektrotechnik i informatyk.
  Stan cywilny: W związku z Vanessą Bond.

  Motto: Ta krew na rękach to prawdziwa poezja.

  Twarzy udziela: Jonathan Rhys Meyers.  Wygląd:  Wysoki (183cm) i szczupły mężczyzna. Czarne włosy zazwyczaj ma obstrzyżone na zgrabny artystyczny nieład, jednakże zaczesuje je w eleganckie fryzury, jak na arystokratę przystało. Ubiera się w ciemne, najlepiej czarne bądź ciemnoszare, garnitury, odpowiednio skrojone i dopasowane. Nie zobaczysz go raczej w dresie, więc na to nawet nie licz.
  Charakter:  Alexander, Vlad, jak kto chce, ma trudny charakter. Chaotyczny.
  Nie jest rozrywkowy, ceni sobie spokój, a co za tym idzie, najczęściej, o ile nie zawsze, ma poważny, możliwe że nawet znudzony, wyraz twarzy. Inteligenty i wykształcony. Gdy nie zabija swoich ofiar, czyta i pogłębia swoją i tak pokaźną wiedzę. Zawsze musi też przemyśleć i przewidzieć ruch przeciwnika. Charyzmatyczny. Dobry i sprawny mówca, który zawsze wyjdzie na swoje. Stanowczy i bezwzględny. Jeśli ktoś zawini, zwłaszcza z jego podwładnych, bądź złamie narzucone przez niego zasady wyciąga tego konsekwencje, nawet, jeśli miałby zabić, aczkolwiek faktem też jest, że sam nie zawsze do swoich zasad się dostosowuje. Despotyczny. Lubi mieć wszystko pod swoją kontrolą i wydawać polecenia. Żądny władzy i potęgi. Co w sumie wynika z jego despotycznej natury... Nie ma sumienia i litości. Zabija z zimną krwią tych, którzy mu podpadli bądź zwyczajnie chce...
  Jego resztki człowieczeństwa ujawniały się tylko przy ukochanej.
  Rodzina:  Nie pamięta jej już niestety. Jest jednak pewne, iż jest synem Vlada II Diabła i to, że pochodzi z dynastii Basarabów, która swym początkiem sięga wieku XIV. Była to linia władców panujących na terenie obecnej Rumuni, a także Mołdawii i Siedmiogrodu. Miał troje braci: Włada, Mirczę i Radu. Małżeństwo z Iloną przyniosło mu dwóch synów: Mihneę i Vlada.
  Historia:  Vlad III Țepeș, zwany Draculą...
  Pochodzi z dynastii Basarabów i był drugim synem Vlada II Diabła. Urodził się w roku 1431 w mieście Sighișoara, obecnie należące do Rumunii. Dzieciństwo przyjemnie mu nie mijało. Wraz z bratem raz został uprowadzony do Turcji, której poprzysiągł zemstę, lud na początku się burzył, gdy został osadzony na stołku. Ale musiał dawać sobie z tym radę.
  Jako jeszcze młody chłopak, bo od 1448 roku (miał wtedy ledwie siedemnaście lat), jako Vlad III, znany jako Palownik, zasiadł na tronie Wołoskim. Sprawował krótko panowanie, gdyż tylko do 1451 roku. Kilkukrotnie musiał walczyć o stołek wraz z młodszym bratem. W 1456 roku rozpoczął kolejny maraton panowania, trwający do aż do 1462 roku! Narządził się aż osiem lat, sukces! Od 1457 roku zaczął nabijać na pale, skąd przydomek się jego wziął: Palownik. Osoby, które mu podpadły, albo bezpośrednio nabijał albo też zmuszał, by przeszły niemal 200 km a potem jeszcze pracowały ciężko na budowie jego twierdzy, Zamku Poenaria. Podczas panowania i "życia" odbył kilka krucjat na Turcję, a także, w furii, nabił ładne tysiące delikwentów tworząc legendarny las pali o wielkości kilometr na trzy kilometry.
  W roku 1476 roku, upozorował swoją śmierć, która według legendy, stała się dzięki przebiciu mieczem. Nikt jednak nie wie, że tak na prawdę, przed pojedynkiem wypił krew wampira, by stać się jednym ze stworów nocy.
  Po dokończeniu przemiany zbiegł z kraju pod osłoną nocy i kilku zaufanych ludzi. Tułał się po świecie, aż w XVIII wieku dopłynął do Anglii, gdzie zaczął umacniać swoją pozycję amerykańskiego finansisty i elektronika. Przybrał po drodze nowe nazwisko, którym posługuje się do dzisiaj: Alexander Grayson...
  Opis umiejętności:  - Typowe umiejętności wampirów.
  - Zna się na elektrotechnice i informatyce. A uwielbia już, jak to się łączy.
  - Gra na pianinie, gitarze. Śpiewa.
  Słabe strony:  - Słabości właściwe strzygoniom.
  - Arogancja i zbytnia pewność siebie.
  Inne ciekawostki:  - Zamek Poenari wciąż jest jego. I wciąż wmawia, że straszy tam jego własne widmo...
  - Woli posługiwać się obranym nazwiskiem, niż prawdziwym, które zdradza nielicznym.
  Ekwipunek i aktualny strój:  Strój:
  Szary, dopasowany garnitur z białą koszulą. Czarne pantofle. Bransoletka z lapis-lazuli. Czarna, skórkowa aktówka.

  Przy sobie posiada:
  Portfel z zawartością; telefon komórkowy - Sony Xperia Z1; klucze, w tym od auta - Lexus NX. Dokumenty, zeszyty, teczki i inne służbowe papierzyska; piórnik z wypełnieniem. Grzebień.


   Obecny czas to Pon Mar 25, 2019 8:22 am