Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  KAPPA

  Share
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  KAPPA

  Pisanie by ATLANTYDA on Pon Lut 16, 2015 4:59 pm  Kappa  Kappa to wyjątkowo złośliwy demon, zamieszkujący płytkie zbiorniki wodne, rzeki, stawy, bagna, mokradła lub lasy zawsze w pobliżu zbiorników wodnych.
  Jest wzrostu kilkuletniego dziecka, przypomina swą budową hybrydę żółwia i człowieka. Jego usta są w formie nieco wydłużonego dzioba, pomiędzy palcami posiada błonę,dzięki której bardzo szybko pływa, wierzch głowy jest łysy i wklęsły, gdzie znajduje się swoisty lejek, który zawsze wypełniony jest wodą i daje demonowi siłę i witalność.  Lejek ów otoczony jest gęstymi zielonawymi włosami, które sięgają im zwykle do ramion i sprawiają wrażenie nieźle nastroszonych. Ich ciało pokryte jest łuską, koloru zielonego, żółtego lub niebieskawego, wydzielają cuchnący rybi zapach.
  To istoty bardzo złośliwe, mściwe o skłonnościach morderczych. Są szczególnie niebezpieczne dla dzieci, które wabią do zbiorników wodnych i niemal pożerają w całości. Żywią się głównie krwią i organami wewnętrznymi, ale najbardziej lubią ogórki, dzięki czemu, łatwo je przekupić. Tak obdarowany Kappa staje się życzliwy i często staje się również bardzo pomocny, nie topi ludzi a wręcz przeciwnie znają różne lekarstwa, więc często odwdzięczają się w leczeniu i pomocą w uprawie pól ryżowych, oprócz tego zawsze dotrzymuje słowa, nie łamie złożonej przysięgi i zawsze wywiązuje się ze złożonych obietnic. Zaprzyjaźniony Kappa jest miłym i mądrym towarzyszem, lubi grać w szachy. Jeśłi o pożywianie się krwią chodzi to, szczególnie upodobali sobie krew driad, druidów, ludzką i elfią, ale nie pogardzą również żadną inną.  Są również bardzo silne, w bezpośrednim starciu z nimi mało kto ma szansę. Jednocześnie lubią płatać zwykłe żarty w pobliskich wsiach, strasząc kobiety, dzieci i kradnąc żywność oraz hałasując. Mimo swojej siły i złośliwości są naiwne i łatwo je przechytrzyć i spłoszyć. Nie lubią ognia, są naiwne i łatwo je przekupić. Najprostszym sposobem okiełznania tego osobnika jest sprawienie by się pokłonił, lub w jakikolwiek inny sposób sprawienie by z czubka jego głowy, z dziwnego lejka, wylał się płyn. Wtedy. ów osobnik, traci siły witalne, wszelkie zdolności, a nawet częściowo, jest sparaliżowany i niezdolny do wykonania ruchu.
  Każdy powinien wiedzieć i jest to wiedza bezwarunkowa, kiedy spotka na swej drodze kappę, musi wiedzieć iż osobniki te są naiwne i nad wyraz uprzejme. Wystarczy pokłonić się nisko Kappie a on niemal natychmiast odkłoni się, a woda z jego lejka się wyleja. 

   Obecny czas to Sro Mar 27, 2019 12:07 am