Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  NIEŚMIAŁEK

  Share
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  NIEŚMIAŁEK

  Pisanie by ATLANTYDA on Pon Lut 16, 2015 4:24 pm  Nieśmiałek  Nieśmiałek to maleńkie stworzonko, wielkości od 30 do 50 cm. Wyglądem przypominają patyk. Ich ciałko jest jakby pokryte korą, a nogi i rączki, przypominają drobne gałązki. Od patyka w zasadzie odróżnia ich jedynie para zawsze brązowych oczek.
  Zamieszkują drzewa, głównie dziuple i szczeliny. Lubują się w drzewach obdarzonych pozytywną magią. Komunikują się we własnym języku, są niezwykle łagodne i płochliwe, rzadko można je zauważyć. Są pokojowo nastawione do każdego dopóki, dopóty ów ktoś lub coś nie zagraża im lub ich mieszkaniom. Wtedy stają się agresywne i walczą, a mało kto wie, że posiadają długie ostre zęby i bardzo ostre szpony na końcu swych długich palców, którymi są w stanie zadawać głębokie rany. Ich głównym pożywieniem są małe insekty i owady.
  Nie posiada on żadnych właściwości magicznych, chociaż mówi się, że nieśmiałki potrafią komunikować się z żywiołami. 

   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:56 pm