Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  FENIKS

  Share
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  FENIKS

  Pisanie by ATLANTYDA on Pon Lut 16, 2015 1:44 pm  Feniks  Feniks podobno żyje od trzystu do nawet pięciuset lat, gdy zwierzę ginie, jego odrodzenie trwa trzy dni, pierwszego dnia podobno powstaje mały czerwony robak o zapachu słodszym niż róża i każdy inny kwiat, drugiego dnia przekształca się w pisklę, a trzeciego przekształcało się w dorosłego Feniksa.
  Ptak ten ma różnorodną barwę, jednak zwykle przeważają barwy złota, purpury i czerwieni. Zazwyczaj buduje gniazdo ze stosu przypraw i gałązek wonnych roślin, w którym umierał lub spalał się, a następnie odradzał. Swój dom buduje na najwyższym terenie jaki znajduje się w jego zasięgu, głównie w skałach lub na szczytach gór.
  Jest większy od od orła, ma ostre szpon, mocno zakrzywiony dziób i barwny pióropusz na głowie.
  Ptak ten pomimo swych gabarytów, jest zwierzęciem niezwykle łagodnym, delikatnym, nigdy nie atakuje, gdyż żywi się głównie ziołami. Charakteryzuje się ogromną siłą, może przenosić ogromne ciężary, przewyższające jego własny ciężar, jednak jest zwierzęciem, które nawet jeśli osiądzie na jakiejś roślinie nie zniszczy jej, stąd jest uosobieniem delikatności.
  Jego pieśń jest niezwykła, nieporównywalna z żadnym innym trelem ptaka. Legenda głosi, że każdy kto ją usłyszy posiądzie niezwykłą odwagę i wewnętrzną siłę, ale tylko wtedy, gdy osobnik ten ma "czyste serce".
  Musicie wiedzieć, ze ów ptak ukaże się tylko takiej osobie, daremnie szukać go, osobie o nieszczerym i mrocznym sercu, gdyż ptak ten pojawia się, a wręcz przywiązuje do istoty czystej, szlachetnej i dobrej. Potrafi przywiązać się, tak bardzo, że gdy takiej osobie stanie się coś złego, pochyla się nad nią i płacze, jego łzy mają niesamowite i najsilniejsze właściwości leczące, uzdrawiające podobno, potrafią również sprawić, iż zawracają dusze, które na powrót wchodzą do ciał swych właścicieli.
  Podobno, kiedy szuka go istota o nieczystych zamiarach i mrocznym sercu Feniks, sprawi, iż w jego umyśle pojawi się niewyobrażalny lęk, wpoi w jego serce strach.

  Chcesz zobaczyć Feniksa? Usłyszeć jego śpiew? Bądź istotą o czystym i szlachetnym sercu.

   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:20 pm