Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  KALONA

  Share
  Nyks
  Nyks
  Lepiej nie zadzierać

  Liczba postów : 1981
  Join date : 02/01/2015
  Age : 25
  Skąd : Z małej, zapuszczonej wiochy...

  KALONA

  Pisanie by Nyks on Sro Sty 14, 2015 8:04 pm
  Kalona

  Wiek, data urodzenia: Wieki! Sam nie wie... (ok 50000 lat).
  Narodowość: A czy to ważne?
  Rasa: Przedwieczny demon.
  Zawód: Kramu tego Król...
  Stan cywilny: Zaręczony z Jane Jefferson.

  Motto: Ciemność nie zawsze oznacza zło, a światło nie zawsze niesie za sobą dobro.

  Twarzy udziela: Ben Barnes.  Wygląd:  Kalona na oko wygląda jak mniej-więcej trzydziestolatek.
  Niezwykle wysoki, mierzący dwa i pół metra mężczyzna o szczupłej, choć doskonale wyrzeźbionej sylwetce. Blada skóra Kalony nie ma żadnej skazy. Czarne, nieznacznie falowane włosy sięgają mu do ramion, a zwykle nosi je rozpuszczone. Oczy, również czarne, jednak zmieniające kolor przy korzystaniu z magii, bacznie obserwują to, co dzieje się dookoła. Delikatnie zarysowane, wąskie karminowe usta aż proszą się o pocałunki, a których uśmiech onieśmiela każdego, a mały i zgrabny nos wyczuje każdy zapach.
  Mimo tego, że najczęściej przyodziewa jedynie spodnie - ze względu na skrzydła - ubiera się elegancko, bowiem tylko taki strój pasuje do jego poważnej osobowości, a przy tym również do jego pozycji - trudno jest go znaleźć w dresach, poza absolutnie koniecznymi ku temu chwilami, jednak mimo tego ceni sobie wygodę. Czasami pozwala sobie na dodatki jak bransoletki czy rzemyki na szyję.
  A czasami z jego pleców wyrastają piękne i cudownie miękkie czarne skrzydła, które są nawet wyższe od niego. W razie zagrożenia stają się niczym najtwardszy metal, który jest zarówno pancerzem, jak i bronią...
  Charakter:  Kalona jest postacią dość skomplikowaną swym charakterem.
  Szybko zmienia się jego nastrój - może teraz się do Ciebie uśmiecha, ale nikt nie powiedział, że jedno złe słowo nie sprawi, że mina mu stężeje, a Ty stracisz głowę. Jest stanowczy i wymagający, zwłaszcza w stosunku do swoich synów i pracowników - nie jeden padł, bo coś mu nie pasowało. Nie cierpi, gdy łamie się obietnicy i danego słowa, choć sam szuka nawet najmniejszych kruczków w tych, które zawiera. Przecież obiecał, że nie urwie Ci głowy - zawsze może zlecić to komuś - obietnica zostanie tym samym nie złamana. Nie ma sumienia i nie liczy się z jakimikolwiek konsekwencjami. Niezwykle inteligenty oraz wygadany i charyzmatyczny. Dobry artysta-kombinator, który ma przygotowane w głowie kilka planów "na zaś". Nie cierpi też reguł i zasad oraz ograniczeń.
  Mimo swojej złej strony, potrafi wciąż kochać i czuć, najzwyczajniej w świecie. Gdzieś tam jest też bezinteresownym, dobrym człowiekiem i wojownikiem, jakim był wcześniej...
  Rodzina:  Brat-bliźniak Ereb, szwagierka Nyx.
  Przepiękna narzeczona Jane Jefferson; córeczka Karen; mnóstwo synów, z najstarszym Rephaimem na czele.
  Historia:  Dawno dawno temu, był Kalona, który zrodzony ze światła księżyca miał tylko jeden cel - być wojownikiem w imię dobra, tępić ciemność oraz bronić pięknej Nyx, której również miał dawać wszystko to, co tajemnicze i nieznane. Tak też przez wieki czynił, pieszcząc swoją, jak wtedy sądził, prawdziwą miłość. Niestety, pewnego dnia przyłapał z kobietą swojego życia - tak o niej mówił - własnego bliźniaka, przez co wdał się z nim w walkę, a za co został strącony na ziemię.
  Tam też, chowając się chwilę, wyciszył emocje, których każdego dnia czuł coraz mniej, aż wreszcie całkowicie wyłączył swoje człowieczeństwo. Gwałcił kobiety, palił wsie... ogólnie przemeblowywał cały świat na swoje chęci, jednak po pewnym czasie plemię Indiańskie, obecnie znane jako plemię Czirokezów, uwięziło go głęboko pod ziemią, a prześmiewcy zaczęli głosić wiersz, zwiastujący jego powrót.
  I tak też się stało, a samozwańcza Królowa Tsi Sgili, Neferet, wypowiedziała zaklęcie które go przebudziło. Służył jej przez kolejne stulecia, będąc na każde jej zawołanie, jednak będąc iście wkurzonym i zmęczonym tą sytuacją, przeciwstawił się jej.
  Upokorzony, bez choćby krzty dawnego siebie i honoru, odleciał i tak powstała Atlantyda, na której rządzi twardą ręką...
  Opis umiejętności:  - Właściwe dla jego rasy: para się magią, tą potężną również; lata dzięki skrzydłom.
  - Śpiewa, gra na pianinie i gitarze. Pisze wiersze.
  - Potrafi walczyć wręcz i bronią białą - unika tej palnej. Znakomity strateg.
  - Potrafi zarówno nieźle kłamać, ale też wyczuć czy ktoś kłamie.
  Słabe strony:  - Właściwe swej rasie: podziemie i chryzolit, które go osłabiają. Unika również wody, a przynajmniej gdy rozpościera skrzydła.
  - Jane i córeczka Karen; jego słabości i jego cały świat.
  - Na samo wypowiedzenie imienia swojego brata, Nyx czy Neferet ma ochotę coś... przemeblować.
  - Jego wręcz niemierzalna pewność siebie.
  Inne ciekawostki:  - Patrzcie na jego oczy, bowiem gdy korzysta z magii zmienia się mu ich kolor - jak dobrej stają się bursztynowe, natomiast jak z tej złej, jego białka czarnieją.
  Ekwipunek i aktualny strój:  Strój:
  Białe spodnie od garnituru z błękitną koszulą o krótkim rękawie. Kilka skórzanych bransoletek na nadgarstku z zegarkiem między nimi. Czarne skórkowe pantofle.

  Przy sobie posiada:
  Portfel z zawartością; telefon komórkowy - ZTE Q501; klucze, w tym od auta - Bugatti Veyron. Podręczny zbiór ziół i dwie puste fiolki. Niewielki sztylet ze złota.
   Obecny czas to Pon Mar 25, 2019 8:32 am