Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  WYSPY ATLANTYDY

  Share
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  WYSPY ATLANTYDY

  Pisanie by ATLANTYDA on Wto Sty 13, 2015 9:52 pm


  Erytheia

  Wyspa czerwonej ziemi, zwana także wyspą zachodu Słońca - Erytheia.
  Jest jedną z wysp archipelagu Atlantydy. Do dziś nie wiadomo, co nadało jej charakterystyczną czerwoną barwę.Legendy głoszą, że kolor ten powodował blask zachodzącego słońca, odbijający się od czerwonych gór orychalku, którym był mityczny stop miedzi i złota. Ognistoczerwone światło miało unosić się w górę atmosfery i nadawać słońcu i atmosferze o zmierzchu charakterystycznej czerwonej barwy.
  To, co było najbardziej charakterystyczne w owej wyspie to poza czerwonym kolorem skał, było także to, że niemal wszystko tam jest czerwone. Czerwoni ludzie, czerwone bydło, czerwone drzewa.
  Położona ona jest na skrajnym zachodzie świata, obmywana ze wszech stron wodami oceanu. Wokół wyspy jest wiele skalistych raf i mielizn oraz silne prądy Atlantyczne, które utrudniają przybyszom, dotarcie na jej ląd.
  .Orchylak, główny składnik skał na tej wyspie, był kiedyś główną ozdobą ludności Atlantydy, którzy płacili wysokie ceny, za ozdoby z tego kamienia.
  Lubią pomieszkiwać na niej smoki, gdyż bez najmniejszego problemu mogą dostać się na wyspę, a jej kolor i cenne minerały, przyciągają ów gatunek do tego archipelagu.
  Chcąc się dostać na tę wyspę, musisz wiedzieć, że ów rasa niezbyt dobrze toleruje Tamm obcych przybyszy, a twój cel musi być konkretny.
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  Re: WYSPY ATLANTYDY

  Pisanie by ATLANTYDA on Wto Sty 13, 2015 9:53 pm


  Hades


  Kolejna, druga kraina archipelagu Atlantydy, która zwana jest miastem podziemnym. Zamieszkują ją głównie mroczne elfy, które za dnia, skrywają się w głębi podziemnych korytarzy.
  Wybierając się na tę wyspę, powinniśmy skupić się n charakterystycznych punktach tej wyspy. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest rzeka Styks. Do dziś nie wiadomo skąd ów rzeka ma początek swego źródła. Przypuszcza się, że zaczyna się ona gdzieś głęboko pod ziemią, a Drowy, niechętnie odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Legendy głoszą, że rzeka ta jest bardzo zdradliwa i nie chodzi tu o porywiste prądy.Podobno pod ziemią, każdy kto do niej wejdzie, od razu traci życie, a na powierzchni z kolei, ma ogromne moce leczące, zwłaszcza w czasie pełni.
  Znajdują się tam liczne groty i jaskinie, które rozciągają się podobno pod całą wyspą. Nieliczni, którzy zapędzili się w tamte strony, twierdzą, że istnieją w owych jaskiniach liczne przejścia, mosty linowe, kładki i łódki, którymi można przepłynąć podziemne cieki. Niestety nielicznym udało się zwiedzić te podziemia, gdyż wielu straciło życie, próbując w pojedynkę przebrnąć przez skalne labirynty.
  Należy zwrócić też uwagę na jeszcze jeden ważny punkt. Otóż wchodząc na wyspę na wschód przed nami będą rozciągać się przeróżne i niemal bezkresne łąki, zwane łąkami asfodelowymi.
  Przez tę część wyspy przepływa też rzeka Acheron, tzw. rzeka smutku. Podobno jeden łyk wody z niej miał powodować utonięcie we własnym płaczu, oraz rzeka płynąca na zachodzie zwana Lete – tzw rzeka zapomnienia, gdyż jeden łyk tej wody, odbierał pamięć, niemal każdej żywej istocie, poza prześmiewcami i smokami.
  Na południe znajdują się z kolei łąki tzw polami Elizejskimi. Jest to miejsce piękne, radosne, wesołe i wiecznie jasne, jednak jedynym felerem tego miejsca jest przepływająca tam rzeka Kokytos, tzw, rzeka lamentów, gdyż wiejący tam ciągle wiatr, wydobywa z siebie odgłos, płaczu, smutku i cierpienia.
  No i przechodzimy na północ, gdzie nagle niczym olbrzymi posąg, wyrasta przed nami łańcuch górski. Na szczycie największej góry, zwanej Darahati, znajduje się jaskinia, która zaprowadzi nas do najniebezpieczniejszego miejsca na tej wyspie… rzeki Pyriflegeton. Nie jest to zwykła rzeka, gdyż w jej korycie płynie upłynniona magma i lawa i nie ma, co nawet próbować jej przekraczać, gdyż niemal każda istota śmiertelna, zostanie odwrócona w pył, od samego tylko podejścia do jej brzegu.
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  Re: WYSPY ATLANTYDY

  Pisanie by ATLANTYDA on Wto Sty 13, 2015 10:03 pm


  Hyperborea


  Daleko na północy leży kraj wiecznego dnia, zwany Hyperboreą, jest to kraina gdzie słońce zachodzi i wschodzi tylko raz do roku. Mityczny lud, który tam mieszka zwie się krukiem prześmiewcą. Jest to miejsce, które rzadko ktokolwiek chce odwiedzać z własnej nieprzymuszonej woli.
  To kraina tonąca w złocie, której strzegą gryfy i prześmiewcy.
  Pora w takim razie by wyjaśnić parę podstawowych faktów geograficzno-demograficznych tej odległej i pięknej krainy. Gdzieś u podnóża gór trackich ma brać swoje źródło ogromna rzeka Erydan
  U źródeł Erydanu nigdy nie zachodzi słońce i wiecznie świeci światło. Legenda mówi, że „gdy cały cywilizowany świat zalał potop, tylko Hyperborea miała pozostać nienaruszona, gdzie uchowali się idealni ludzie złotego wieku - wiecznie szczęśliwi, młodzi i zdrowi, nie znający smutku, śmierci, czy kłopotów.”
  Hyperboreę przemierza także pasmo górskie, Ripajon które jest nie przyjazne dla normalnych ludzi. Na szczycie największej z gór, znajduje się forteca Boreasza.
  Znajdują się tu także liczne lasy i łąki, porośnięte przeróżnym kwieciem, od którego bije aromatyczny zapach, tak lubiany przez prześmiewców.
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  Re: WYSPY ATLANTYDY

  Pisanie by ATLANTYDA on Wto Sty 13, 2015 10:18 pm


  Kimmeria


  Kimmeria, jest to jedna z najbardziej tajemniczych wysp, spowita ciągle we mgle. Rzadko kiedy docierają do niej promienie słoneczne, dlatego tak bardzo stała się uwielbiana przez gatunek wampirów, którzy swobodnie mogą poruszać się po wyspie, nie obawiając się palących ich promieni słonecznych.
  Przybywając na tę wyspę, możemy nacieszyć swe oczy, widokiem dużych lasów deszczowych, wszechogarniającą zielenią, dzięki której nawet powietrze zdaje się mieć zielonkawą barwę, przeróżnymi łąkami i leśnymi polanami, otoczonymi gęsto paprociami i drzewami.
  Należy jednak pamiętać, że wieczna mgła i opady, wprawiają w nostalgiczny nastrój i nie sprzyjają poprawie humoru, jak również należy pamiętać, że wyspa ta należy do gatunku, który pożywia się krwią.
  Znajduje się tu także pasmo górskie, które nie jest zachwycająco ogromne, natomiast porośnięte gęsto drzewami, wśród których nie jeden włóczykij zdołał zbłądzić. Jest to kraina bogata w srebro, kwarce i rzadko występujące zioła.
  Jest też sporych rozmiarów wodospad, który zachwyca swą wielkością i pięknem otaczającej go natury.
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  Re: WYSPY ATLANTYDY

  Pisanie by ATLANTYDA on Wto Sty 13, 2015 10:30 pm


  Panchaja


  Jeszcze jedna magiczna kraina, znajdującą się podobnie na południowym krańcu świata i składającą się z kilku wysp, które już teraz stanowią prywatne tereny.
  Na Hierze nie rosną praktycznie żadne drzewa i rośliny, poza bardzo licznymi drzewami niosącymi wonne olejki i kadzidła, oraz niemal same zioła, dlatego jest to cudowne miejsce, dla Druidów, parających się magią. Jest to miejsce również bogate w miedź, złoto, srebro i wiele innych minerałów.
  Jest to jedna z największych wysp w archipelagu, więc jest też zamieszkiwana przez inne gatunki, jak na przykład płanetników, mutantów czy nawet wilkołaków, choć w małej ilości.
  Jest to niemal płaski teren, niemający wyżyn i wysokich gór, nienadający się do uprawy ziemi.
  Znajduje się tu dużo łąk, porośniętych ziołami. Znajduje się tu miejsce, w którym stoi filar, ma ono tajemniczą moc, regeneracji sił witalnych i wzmacniających magię.
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  Re: WYSPY ATLANTYDY

  Pisanie by ATLANTYDA on Wto Sty 13, 2015 10:37 pm


  Heliady


  Heliady to kompleks wysp, mniejszych i większych, połączonych ze sobą przeróżnymi połączeniami zarówno wodnymi jak i lądowymi.
  To miejsce wyjątkowo przyjazne, które zamieszkują głównie elfy, amazonki, driady, niziołki, syreny i skrzaty, chociaż z tymi to różnie bywa.
  Życie tu, toczy się spokojnie w zgodzie z naturą i jej prawami.
  Jest to miejsce szczególnie lubiane i mocno zaludnione, gdyż znajdziemy tu różnorodność przyrody, tajemnicze lasy, które zamieszkują jednorożce, feniksy i sławne Enty.
  Co tu dużo pisać? Sam się przekonaj.
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  Re: WYSPY ATLANTYDY

  Pisanie by ATLANTYDA on Wto Sty 13, 2015 10:49 pm


  Petroforos


  Pteroforos, to kraina wiecznej zimy, przez cały rok sponiewierana przez zimne wiatry północne, śnieżyce i lód. Położona jest na najwyższych wyspach, archipelagu Atlantydy, a przeciętna istota, która nie jest nieśmiertelna, nie przeżyłaby ciśnienia tam panującego. Jedynie magia i to bardzo duża, może uchronić śmiertelnika, przed chorobą górską.
  To miejsce trudne do życia, nieprzychylne, lecz bogate w miejsca magiczne, które są zagadkami ówczesnego świata. Jedni twierdzą, że ściąga ona magiczne istoty na Atlantydę, rozbijając statki, samoloty. Podobno skupia ona wszystkie te istoty i otacza magią, chroni je niczym matka i utrzymuje przy życiu.
  Na lądzie tej zimnej krainy, znajdują się cudowne wykute w lodzie pałacowe komnaty, które w brew pozorom, wcale nie są chłodne.
  Tajemnicę tego miejsca, zna jedynie przedwieczny Kalona, który jak dotąd nie zdradził jej przed nikim. Podobno ukrywa tam tajemne stare zwoje i księgi i w jakiś sposób, porozumiewa się z bijącą od tego miejsca mocą i magią, która to daje mu całą siłę i moc.
  Mówi się też, że gdy przedwieczny, przybywa na Petrofors, jego oczy zawsze są tam złote, a on sam wydaje się być bardziej łagodny i uległy niż zwykle.

  Sponsored content

  Re: WYSPY ATLANTYDY

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 1:22 pm