Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  AMAZONKI - WOJOWNICZKI

  Share
  Selene
  Selene
  Dręczyciel

  Liczba postów : 2121
  Join date : 01/01/2015
  Age : 34
  Skąd : Piękna kraina zabita deskami

  AMAZONKI - WOJOWNICZKI

  Pisanie by Selene on Nie Sty 04, 2015 1:24 am  AMAZONKA


  BRAK OBRAZKA


  Spis treści:

  1: Historia rasy.

  2: Wygląd rasy.

  3: Charakter rasy.

  4: Mocne strony rasy.

  5: Słabe strony rasy.

  6: Znaki szczególne rasy.

  7: Umiejętności charakterysyczne rasy.

  8: Stosunek rasy do innych ras.

  9: Wskazówki do ogrywania.  1: Historia rasy.

  Amazonki to prastara rasa doskonale wyszkolonych kobiet-wojowniczek, od wieków kojarzonych głównie z wioskami, mającymi miejsce gdzieś w środku Amazońskiej puszczy.
  Na początku były to, wybrane z plemion, młode dziewczynki, które od maleńkości szkolone były na bezwzględne obrończynie swoich bliskich. Dziewczynki takie siłą zmuszano do karkołomnych treningów, po którym niemal zatracała samą siebie, acz poznawała wszelakie techniki walki oraz radzenia sobie w trudnych warunkach tropików. Z czasem jednak posunęły się o krok dalej, a zaprzyjaźnione driady przeprowadziły na niektórych, najsilniejszych dziewczynkach, niebezpieczny rytuał, który sprawił, iż zmieniły się. Urosły, przewyższając nawet najwyższego mężczyznę wioski, który przy tym nie mógł się od tamtej pory równać z nimi siłą, szybkością i zręcznością.
  Uczyniły to również dla kilku innych plemion, i tak narodziła się rasa amazonek.
  2: Wygląd rasy.

  Wysoka kobieta, która sięga mniej więcej dwóch metrów wzrostu o niezwykle szczupłej sylwetce, która nielicznych zmyliła. Ich długie włosy i wszędzie patrzące oczy zwykle są ciemne, niemal czarne, a skóra, jakby opalona od słońca, jest czekoladowa, niczym karnacja mulatek. Ubierają się zwykle we własnoręcznie oprawioną skórę zwierząt przez nie upolowanych, a ich ozdobami, za którymi nie przepadają, są pióra lub coś, co znajdą.
  Skoro o włosach mowa, warto wspomnieć, iż zaplatają je w grube, ciężkie warkocze, jednak mają one pewną rolę, i są wskazówką. Bowiem warkocz amazonka obcina jedynie w dwóch przypadkach: zakończenie szkolenia na wojowniczkę oraz porażka w walce.
  3: Charakter rasy.

  Są to pewne siebie kobiety, dumne i odważne, które nie boją się jakiegokolwiek ryzyka. Są gotowe na wszystko, o ile chodzi o bezpieczeństwo ich najbliższych, oraz całej wioski. Niezmiernie spokojne, nieprzeniknione i niezwykle milczące. Wolą stosować argumenty siłowe, do których po prostu zostały stworzone. Najlepiej czują się gdzieś w lasach, ewentualnie na ich obrzeżach - do współczesnego świata i jego nowinek podchodzą raczej niepewnie, woląc ich unikać. Gdy muszą wyciągnąć jakieś informacje, często stosują wymyślne tortury, w czym sobie radzą doskonale, a ku czemu nie mają żadnych skrupułów.  4: Mocne strony rasy.

  - Są niezwykle silne i szybkie.
  - Długowieczność.
  - Wysoka odporność na urazy i rany.
  - Są dobrymi strategami i wojownikami.
  5: Słabe strony rasy.

  - Mimo swej długowieczności - są śmiertelne.
  - Można ich zabić tak, jak zwykłego człowieka.
  6: Znaki szczególne rasy.

  - Jak na kobiety, są bardzo wysokie o szczupłej budowie ciała.
  - Zwykle ubrane są w skórzane stroje. Chodzą bose.
  - Długi warkocz, obcinany jedynie przy klęsce w bitwie.
  7: Umiejętności charakterystyczne rasy.

  - Potrafią doskonale posługiwać się wszelakimi rodzajami broni, jednak jedynie z tych tradycyjnych - łuki, miecze i podobne.
  - Znakomicie walczą wręcz.
  - Bezszelestnie poruszają się po lasach.
  8: Stosunek rasy do innych ras.

  W stosunku do innych ras, amazonki zwykle są dość nieufne, jednak najbardziej sprzyjają driadom, które również są strażniczkami lasów, a które przy tym przyczyniły się do ich powstania.  9: Wskazówki do odgrywania.

  Dumne, odważne i silne kobiety, które uwielbiają walczyć - im trudniejszy wróg do pokonania tym lepiej.

   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:50 pm