Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  SKRZAT - ZŁOŚLIWIEC

  Share
  Selene
  Selene
  Dręczyciel

  Liczba postów : 2121
  Join date : 01/01/2015
  Age : 34
  Skąd : Piękna kraina zabita deskami

  SKRZAT - ZŁOŚLIWIEC

  Pisanie by Selene on Nie Sty 04, 2015 12:46 am  SKRZAT


  BRAK OBRAZKA


  Spis treści:

  1: Historia rasy.

  2: Wygląd rasy.

  3: Charakter rasy.

  4: Mocne strony rasy.

  5: Słabe strony rasy.

  6: Znaki szczególne rasy.

  7: Umiejętności charakterysyczne rasy.

  8: Stosunek rasy do innych ras.

  9: Wskazówki do ogrywania.  1: Historia rasy.

  Skrzaty pojawiają się w legendach i baśniach jako małe istotki, nie koniecznie przyjaźnie usposobione, ze spiczastymi uszami i bardzo niskim wzroście. Prawda wygląda jednak nieco inaczej.
  Są oni bowiem niskiego wzrostu, a z legend można usposobić im jedynie niezbyt miły charakter, gdyż są to z pewnością istotki o wybuchowym, wrednym i złośliwym charakterku.
  Dawno temu, ze względu na wzrost były prześladowane i zamieszkiwały głównie lasy, ukrywając się przed napastnikami, jednak teraz,wyszły ze swych kryjówek i zajęły swoje miejsce w świecie.
  Może nie są rasą zbytnio lubianą, ale nie można im zarzucić braku głowy do interesów. Swą niesławę zawdzięczają swej narwanej i niecierpliwej naturze, podobno skrzat potrafi być złośliwy i arogancki. Nie warto mieć w nim swego wroga, bo choćby minęło sto lat, to i tak zdążą się zemścić.  
  2: Wygląd rasy.

  Skrzaty są niskiego wzrostu, czasem bywają niżsi od niziołków, mają krótkie nogi i malutkie dłonie z krótkimi palcami. Zwykle ich tułów jest dłuższy i nieproporcjonalny do reszty ciała wraz z głową. Mają małe stopy i zwykle ostre rysy twarzy, zwłaszcza mężczyźni.Ubrania muszą niestety szyć na miarę, lub ubierać się w sklepach z odzieżą dziecięcą, dlatego też często ich stroje bardziej przypominają dziecięce, zwłaszcza u kobiet. Pomimo swego wzrostu zwykle mają krępą budowę ciała, a mężczyźni dość dobrze zarysowaną tkankę mięśniową. Często zapuszczają bródkę, by wyglądać bardziej męsko, a kobiety zapuszczają długie włosy. Są odpowiednikiem ludzkiego karła, lecz w przeciwieństwie do nich są długowieczne.  3: Charakter rasy.

  Skrzaty zwani też złośliwcami, są z natury wybuchowe, aroganckie, lubią stroić sobie żarty z innych ras, często płatają im figle i dysponują magią choc w bardzo małym stopniu. Zwykle służy im ona do wykonywania małych sztuczek i odwrócenia uwagi. Zwykle zawsze roześmiani, płatają figle gdzie się tylko da, bez względu na miejsce i czas w jakim się znajdują. Uwielbiają libacje zakropione alkoholem, dobrą zabawę i szaleństwa. Są idealnymi kandydatami na rozbój i do zabawy w towarzystwie, rozbujają nawet najbardziej drętwą imprezę. Dusze towarzystwa i choć są wredne z natury szybko zaskarbiają sobie przychylność innych osób i ich przyjaźń. Pomimo swego wzrostu nie uważają się za gorszych w otoczeniu i zdanie innych na swój temat mają ostentacyjnie w dalekim poważaniu. Są pewne siebie, honorowe, dumne i pyszne. Często posługują się sarkazmem i ironią, nie szczędząc przy tym urągliwych spojrzeń, łobuzerskich uśmiechów i drwiących obelg. Zdenerwowani, potrafią być bez czelni, wykazać się tupetem i chamstwem. Nigdy nie liczą się z nikim i niczym, zawsze dbają tylko i wyłącznie o swój własny tyłek, nie interesuje ich nawet los osobnika z ich gatunku. Mają głowy do interesów, zwłaszcza tych brudnych, machlojek i oszustw. Wytrąceni z równowagi, znienacka potrafią komuś nieźle przyłożyć w nos, nie licząc się z konsekwencjami. Ich kapryśny i wybuchowy charakterek wynagradza jednak ich luźne podejście do życia, poczucie humoru i "olewczy" stosunek do życia. Można rzec, że żyją chwilą i cieszą się każdym nowym dniem. Mistrzowie oszustwa i kłamstwa, nie znajdziesz rasy, która porafiłaby być większym oszustem niż skrzat, łgarzem i impertynentem.  4: Mocne strony rasy.

  - Głowa do interesów.
  - Przebiegłość.
  - Dar przekonywania.
  - Magia, choć znikoma.
  - Wbrew pozorom dość duża tężyzna fizyczna.
  - Długowieczność.
  - Odporność na choroby i urazy.
  - Hardość.
  - Honor.
  - Impulsywność.
  - Sztuka kłamania opanowana do perfekcji,.
  - Dbanie tylko i wyłącznie o własne interesy.
  - Ironia.
  - Podłość.
  - Arogancja.
  - Intryga i kłamstwo.
  5: Słabe strony rasy.

  - Są śmiertelni.
  - Budzą nieufność.
  - Niski wzrost.
  - Nie są szybcy, a nawet wolniejsi niż większość ras.
  - Szybko się męczą.
  6: Znaki szczególne rasy.

  - Niski wzrost,
  - Krótkie nogi,
  - Małe stopy,
  - Krótkie palce,
  - Tułów i głowa nieproporcjonalne do rąk i nóg,
  - Pewność siebie,
  7: Umiejętności charakterystyczne rasy.

  - Dar przekonywania i kłamania w żywe oczy,
  - Wrodzony sarkazm i ironia,
  - Dusze towarzystwa,
  - Rozrywkowy tryb życia,
  - Zdolność i dryg do interesów,
  - Znikoma magia.
  8: Stosunek rasy do innych ras.

  Nie szukaj wśród elfa przyjaciela, bo nigdy nie będziesz mógł na nim polegać, gdyż nie dbają oni o nikogo i o nic, poza sobą i własnymi sprawami.  9: Wskazówki do odgrywania.

  Myślą tylko o sobie i widzą czubek tylko własnego nosa, reszta może nie istnieć lub odgrywa wokół nich rolę "Jak już jesteś to bądź, tylko nie właź mi w paradę", fałszywi, obłudni, sarkastyczni, figlarni i psotni. Podli, chamscy, aroganccy, tupeciarze i mistrzowie kłamstwa. Bez skrupułów i wyrzutów sumienia.

   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:32 pm