Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  DRIADY - NIMFY

  Share
  Selene
  Selene
  Dręczyciel

  Liczba postów : 2121
  Join date : 01/01/2015
  Age : 34
  Skąd : Piękna kraina zabita deskami

  DRIADY - NIMFY

  Pisanie by Selene on Sob Sty 03, 2015 10:43 pm     DRIADY


     BRAK OBRAZKA


     Spis treści:

     1: Historia rasy.

     2: Wygląd rasy.

     3: Charakter rasy.

     4: Mocne strony rasy.

     5: Słabe strony rasy.

     6: Znaki szczególne rasy.

     7: Umiejętności charakterysyczne rasy.

     8: Stosunek rasy do innych ras.

     9: Wskazówki do ogrywania.     

     1: Historia rasy.

     Driady to niezwykłe istoty, które stworzone zostały podobno z uświęconych związków z elfami lub ludźmi. Zamieszkują w lasach i są ich strażniczkami. Wśród ich gatunku nigdy nie występują mężczyźni, a związki z innymi mężczyznami traktują tylko jako formę rozrywki, czy też zaspokojenie zwykłej ciekawości.
  Są to zawsze młode, śmiertelne, lecz długowieczne istoty.
  Mieszkają w lasach, wśród drzew, tworząc małe osadki. Podobno potrafią siłą woli kształtować drzewa i inną roślinność, mają wpływ na wzrost roślin i doskonale znają się na roślinności. Mówi się, że to one, wyprowadzają z lasów zbłąkanych.  W wojnach sojuszniczki elfów. Uważane  były za boginie wody i zdrowia, mogą podarować człowiekowi dar widzenia przyszłości, czasem same nawet dar takowy posiadają. Mówi się, że potrafią rozmawiać ze zwierzętami, które nigdy nie robią im krzywdy.
     2: Wygląd rasy.

     Driady z wyglądu przypominają młode elfie dziewczyny. Kolor oczu zawsze jest intensywny i o niezwykłym odcieniu, jak fiolet lub intensywna żółć, choć zdarzają się oczy w barwie jasnego błękitu czy wyjątkowo intensywnej zieleni. Kolor włosów lub skóry uzależnia się od pory roku. Wiosną i latem, w okresie wegetacji roślin, mają jasnobrązową skórę. W ten czas ich włosy mają odcienie jasnych brązów i blondów. Jesienią skóra ciemnieje, dopasowując się do włosów które nabierają koloru jesiennych liści, czyli żółci, czerwieni, pomarańczy czy brązu. Zimą natomiast, upodabniając się do ośnieżonego otoczenia, skóra jak i włosy stają się kredowo białe. Zwykle ich włosy są długie i zadbane. Mają smukłą budowę ciała i kobiece kształty, często mylone są z elfkami, ze względu na szpiczaste uszy, są jednak niższe od elfów i różnią się kolorem skóry. Są długowieczne, jednak upływający czas nie odciska na nich swojego piętna. Zwykle same wyrabiają swe ubrania, zamieszkując jaskinie zwykle tkają i szyją i tworzą je z roślinności czy zwierzęcych skór. Ich stroje mają za zadanie maskować ich obecność w lesie. Często smarują się także specjalnie przyrządzonymi przez siebie miksturami, aby lepiej się maskować. Są zwinne i szybkie, wysortowane, zwykle poruszają się boso i bezszelestnie. Ich głównym znakiem rozpoznawczym jest też łuk z którym posługują się biegle. Niema lepszych łuczników niż driady, a ich strzała trafi we wroga z ogromnej odległości.     3: Charakter rasy.

     Driady w sytuacji zagrożenia są wojownicze, bezlitosne, a czasami bywają nawet okrutne, jednak nigdy nie prowokowane nie zrobią nikomu krzywdy. Dla przyjaźnie nastawionych osób są łagodne i ciepłe.
  Bardzo czułe na punkcie szacunku dla ich terenów. Muzykalne. Wręcz fanatyczne przeciwniczki niszczenia roślin, w szczególności drzew. Cechuje je także wrażliwość, delikatność, czystość i niewinność. Kochają życie w każdej postaci. Bardzo lubią wszystko, co piękne i to dzięki nim brzegi rzek i potoków są ukwiecone i cieszą oko. Są niezwykle muzykalne, mają piękny głos i często lubią śpiewać.
  Chaotyczna natura driad objawia się tym, iż hołdują one swoim pragnieniom i kaprysom. Pomimo,że są życzliwe dobrym istotom, czasem zdarzają się sytuacje kiedy wybierają sobie jakiegoś elfiego lub ludzkiego tropiciela, a nawet zwykłego podróżnika i używając zauroczenia porywają go na jakiś czas, by był ich partnerem.  Zdarza się to jednak niezwykle rzadko, gdyż driady to istoty bardzo skryte, które raczej nie pokazują się innym stworzeniom, dlatego też nawet stali mieszkańcy lasu nie mają wystarczającej wiedzy o tych istotach.
     4: Mocne strony rasy.

     - Niezawodnie posługują się łukiem.
  - Są samowystarczalne.
  - Wojowniczki.
  - Rozumieją mowę zwierząt.
  - Wpływają na wzrost roślinności.
  - Potrafią kształtować drzewa.
  - Melodyjny i piękny głos, muzykalność.
  - Zaradność.
  - Długowieczność.
     5: Słabe strony rasy.

     - Z łatwością można je zabić.
     6: Znaki szczególne rasy.

     - Intensywny kolor oczu zmieniający wraz z porą roku.
  - Kolor skóry, zmieniający się wraz z porą roku.
  - Kolor włosów zmieniający się wraz z porą roku.
  - Chodzą boso i bezszelestnie.
  - Szpiczaste uszy.
  - Stroje włąsnej roboty.
  -
     7: Umiejętności charakterystyczne rasy.

     - Rozumieją zwierzęta,
  - Doskonale posługują się łukiem.
  - Poruszają sie szybko i bezszelestnie.
  - Wpływają na wzrost roślinności.
  - Kształtują drzewa.
     8: Stosunek rasy do innych ras.

     Zwykle przyjazne, przyjaznej istocie, jednak w sytuacji zagrożenia, potrafią być niebezpieczne i bezwzględne.     9: Wska do odgrywania

     Są przyjazne, brzydzą się przemocą, jednak w sytuacji zagrożenia, potrafią być bezwzględne, waleczne i podłe.

   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:33 pm