Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  ONYKS

  Share
  ATLANTYDA
  ATLANTYDA
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 345
  Join date : 31/12/2014

  ONYKS

  Pisanie by ATLANTYDA on Sob Sty 10, 2015 10:58 pm  Onyks  Wierzy się, a przynajmniej wierzono, że może sprawić coś niewidzialnym - ukryć coś. Sądzi się również, że wywiera złowrogi wpływ na ludzi. Wywołuje kłótnie i waśnie. Podobno pomaga się odkochać. Sprowadza równowagę emocjonalną i pomaga odnaleźć własne przeznaczenie. Onyks jest kamieniem pomocnym w trudnych i skomplikowanych sytuacjach, łagodzi związany z nimi stres i napięcie. Łączy z własną siłą i jednocześnie z siłami wyższymi, daje poczucie że człowiek nie jest ofiarą wydarzeń, ale osobą która steruje swoim życiem, ma wpływ na rzeczywistość i poradzi sobie.
  Jeśli chodzi o zdrowie natomiast: zabarwienie onyksu jest spowodowane śladową zawartością pierwiastków węgla i żelaza. Onyks wzmacnia system odpornościowy, a także kości, zęby, paznokcie i włosy . Korzystnie działa na skórę, serce, trzustkę i poprawia słuch. Za pomocą onyksu można przemóc lekkie formy uzależnień. Używa się go wtedy kiedy potrzeba nam ochrony, samodyscypliny i samokontroli.


   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:56 pm