Zaginiony świat, pełen legendarnych istot. Przekrocz granice i zmierz się z jego realiami. Jeśli lubisz pisać, masz bujną wyobraźnię i pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pełnym magii i zagrożeń, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej zabawy.

Image Map

  ELF JASNY

  Share
  Selene
  Selene
  Dręczyciel

  Liczba postów : 2121
  Join date : 01/01/2015
  Age : 34
  Skąd : Piękna kraina zabita deskami

  ELF JASNY

  Pisanie by Selene on Sob Sty 03, 2015 8:01 pm     ELF JASNY (LEŚNY)


     BRAK OBRAZKA


     Spis treści:

     1: Historia rasy.

     2: Wygląd rasy.

     3: Charakter rasy.

     4: Mocne strony rasy.

     5: Słabe strony rasy.

     6: Znaki szczególne rasy.

     7: Umiejętności charakterysyczne rasy.

     8: Stosunek rasy do innych ras.

     9: Wskazówki do rozgrywania.     

     1: Historia rasy.

     Nie wiadomo tak do końca skąd się wzięły i jak powstały, a nastarsi z owej rasy już nie żyją. Legenda głosi, że ich kraj został doszczętnie spalony podczas wojny, która prowadzili. Ich rasa uciekając, rozsypała się po całym świecie i nie liczna garstka elfów, przetrwała. To najrzadszy gatunek i najbardziej delikatny ze wszystkich ras.
  Wiele elfek, którym udało się uciec, miało ciężkie życie, gdyż ich filigranowa budowa ciała, zapach i delikatność sprawiały, że zaczęto nanie polować, następnie sprzedawać. Wiele z nich, którym udało się przeżyć, mogą opowiedzieć swą wstrząsającą historię. Wiadomo też, ze ich krew ma olbrzymią moc, mogącą zniwelować najcięższe zaklęcie, jak również użyta do magii, wzmacnia zaklęcie stukrotnie, co sprawiło, że nie tylko śmiertelnicy zapragnęli mieć elfa na własność.
     2: Wygląd rasy.

     Elfy to istoty o średnim wzroście, kruche, delikatne o filigranowej budowie ciała. Zawsze są szczupłe, smukłe, poruszają się z wdziękiem i gracją. To osobnicy o niemal idealnej budowie ciała, zachowanych proporcjach, charakteryzujący się szpiczastymi małżowinami usznymi i jasną karnacją. Zwykle mają jasne włosy, choć nie jest to reguła. Delikatni nie tylko na ciele ale także na duchu. Mają smukłe długie palce, a ich ciało emanuje rozkosznym zapachem kwiatem, przez co często padają ofiarami wampirów i zbirów.
  Mają niemal idealne rysy twarzy, piękne duże oczy, długie rzęsy,małe nosy i uroczy uśmiech.
     3: Charakter rasy.

     Elfy to stara rasa silnie związana z naturą. Co obrazują głównie elfy dobre, białe.
  Nieśmiertelne, jednak można zabić takiego osobnika jak zwykłego śmiertelnika. Starzeć przestają się gdy osiągną pełny rozwój fizyczny i emocjonalny.
  Wydzielają charakterystyczny, rozkoszny, kwiatowy zapach, który powoduje, iż stosunkowo łatwo można stwierdzić, czy rozmówca jest elfem, o ile ma się wyostrzony zmysł powonienia. Dodatkowo, zapach ten, może pobudzać wampira do ataku, wzmagając w nim głód i pożądanie. Nie działa jednak na wszystkie strzygi.
  Posiadają naturalne predyspozycje do magii, acz nie są tak potężne, jak wiedźmy. Mogą posługiwać się jedynie białą magią, gdyż używanie czarnej, jej moc pozbawiłaby ich życia.
  Charakter? I tu pies pogrzebany, bowiem mimo tego, iż są różni, większość wyróżnia kilka cech. Każdy elf dobry, jest bowiem z natury delikatny, łagodny i kruchy. Piętno czasu, sprawiło, że są nieufne i lękliwe, jednak nie znaczy to, że są tchórzami, a wręcz przeciwnie. Dla ukochanej osoby, bądź w sprawie rozgrywającej o życiu lub śmierci kogoś im bliskiego w słusznej sprawie, są gotowe oddać życie. Nie chorują, lecz ich delikatna powłoka, nie chroni je przed urazami i zranieniami. W przeciwieństwie do innych ras niezwykle łatwo je zranić, połamać im kości, czy zabić. Jeden silniejszy dotyk, sprawi, że na jego jasnej skórze pojawi się siniak.
  Są niezwykle wiernymi przyjaciółmi, oddanymi i lojalnymi. Są niezwykle urokliwi i powabni. Przyjemnie w rozmowie, zawsze szczerzy, gdyż kompletnie nie potrafią kłamać. Często są też wstydliwi, a ich twarz pokrywa się szkarłatem, tym samym zdradzając ich stremowanie.
  Krew elfa ma niezwykłe właściwości leczące, jednak należy pamiętać, że tylko czysta krew elfa, leczy bardzo szybko, zwłaszcza demona i jego potomków. Wzmacnia zaklęcia stukrotnie, dlatego też elfy stały się głównym obiektem zainteresowań druidów. Potrafi zniwelować ciężkie zaklęcia, uleczyć rany i inne choroby, natomiast krew zmieszana jaka występuje u hybryd, nie ma zdolności leczenia tak szybkiego i tak skutecznego, a dla druidów, traci zupełnie na wartości.
  Elf, jeśli staje się hybrydą, zawsze będzie elfem w większej połowie. Jego silne cechy przebijają się przez wszelkie inne rasy i nigdy elf, nie stanie się bardziej wampirem, lub bardziej wilkołakiem.
  Ze względu na ich niezwykłą delikatność, ciąże z innymi rasami niż elfia, mogą zakończyć się tragicznie. Znanych jest wiele przypadków, w których elfie matki nie dożyły szczęśliwego porodu, lub nie przeżyły go.
     4: Mocne strony rasy.

     - Używają białej magii.
  - Ich krew ma najsilniejsze włąściwości leczące i regenerujące spośród wszelkich innych ras.
  - Żyją zgodnie z naturą.
  - Mają wyostrzone zmysły.
  - Są mądrzy i niezwykle inteligentni.
  - Mają niezwykle rozwinięty szósty zmysł, rzadko mylą ich przeczucia.
  - Nieśmiertelność.
     5: Słabe strony rasy.

     - Niezwykła delikatność cielesna i duchowa.
  - Wzmożona podatność na urazy.
  - Kwiatowy zapach.
  - Płochliwość.
  - Nieufność.
  - Skromność.
  - Łatwo można je zabić.
  - Ich krew, jest zarówno wadą jak i zaletą, a także głównym źródłem ich wszelakich kłopotów.
     6: Znaki szczególne rasy.

     - Jasna karnacja,
  - Zwykle jasne włosy, choć nie jest to reguła.
  - Filigranowa i smukła budowa ciała.
  - Zawsze są szczupli.
  - Idealne rysy twarzy.
  - Szpiczaste małżowiny uszne.
     7: Umiejętności charakterystyczne rasy.

     - Zdolność posługiwania się białą magią.
  - Niezwykłe właściwości ich krwi.
  - Znajomość ziół i minerałów.
     8: Stosunek rasy do innych ras.

     Są nieufne, płochliwe, wolą pozostawać w cieniu i nie wychodzić przed szereg, jednak mimo to są zawsze przyjaźnie nastawione do każdej rasy z wyjątkiem ludzkiej, która wyrządziła im najwięcej zła. Boją sie panicznie wampirów i prześmiewców, a także druidów.     9: Wskazówki do odgrywania.

     Dobre, łagodne, delikatne, skromne, nieufne i płochliwe, oraz piękne - nic dodać nic ująć.

   Obecny czas to Wto Mar 26, 2019 11:16 pm